Dla kandydatów

Katedra Porównawczych Studiów Cywilizacji stanowi ewenement na skalę europejską, będąc jednocześnie jednym z niewielu tego typu ośrodków na całym świecie. Nasza wyjątkowa kadra składa się z pasjonatów i specjalistów, reprezentujących różne dziedziny nauk społecznych i humanistycznych.
 
Prowadzimy nauczanie na dwóch kierunkach studiów I stopnia (licencjackich):

Oferujemy naszym studentom przedmioty związane z największymi kręgami cywilizacji: muzułmańską, indyjską, konfucjańską, zachodnią czy też krajami Mezoameryki. 
Aby poznać inną kulturę nie wystarczy wskazać kraj na mapie. Kluczem do wielu tajemnic jest język, który z jednej strony ułatwia komunikację z ludźmi danego rejonu świata, a z drugiej daje pełniejszy wgląd w szerszy kontekst kulturowy. W Katedrze Porównawczych Studia Cywilizacji proponujemy kursy języków orientalnych (realizowane w wymiarze 450 godzin  w trakcie 5 semestrów nauki studiów licencjackich): 
  • zaczynając od języka japońskiego, którym zainteresowanie nie słabnie od lat, 
  • przez język arabski, który umożliwia wgląd w zróżnicowane tradycje kilkunastu krajów,
  • hindi reprezentujący dynamiczną sferę subkontynentu indyjskiego
  • aż po klasyczne języki buddyjskie, dzięki którym samodzielnie można poznawać filozofię i tradycje buddyzmu.
Jeśli twoje plany dotyczące przyszłości zawodowej zawierają projekty dialogu międzykulturowego i zdobywania zagranicznych rynków – wybierz Katedrę Porównawczych Studiów Cywilizacji. Tylko tutaj tak dogłębnie poznasz tajemnice zawsze fascynujących krajów Wschodu, dowiesz się, dlaczego Japończycy lubią Hello Kitty, sprawdzisz, czy taniec brzucha tańczy się w każdym miejscu Bliskiego Wschodu oraz jak bardzo święte są indyjskie „święte krowy".