Dla kandydatów

Katedra Porównawczych Studiów Cywilizacji stanowi ewenement na skalę europejską, będąc jednocześnie jednym z niewielu tego typu ośrodków na całym świecie. Nasza wyjątkowa kadra składa się z pasjonatów i specjalistów, reprezentujących różne dziedziny nauk społecznych i humanistycznych.
 

Wszystkich zainteresowanych rekrutacją na studia w KPSC zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą dydaktyczną, ponieważ w roku akademickim 2019/20 czekamy na Was z nową ofertą kierunków:

​- porównawcze studia cywilizacji (studia I stopnia)
Drodzy Kandydaci! Limit miejsc na kierunku "porównawcze studia cywilizacji" (I stopień) został wyczerpany. Tych, którzy chcieliby studiować w naszej Katedrze, informujemy, że są jeszcze wolne miejsca na kierunku „Studia nad buddyzmem” (I stopień). Zapisy w bieżącym naborze potrwają jeszcze do 22. września. Serdecznie zapraszamy!

​- porównawcze studia cywilizacji (studia II stopnia)
​- studia nad buddyzmem (studia I stopnia) 
​- studia nad buddyzmem współczesnym (studia II stopnia)

Oferujemy naszym studentom przedmioty związane z największymi kręgami cywilizacji: muzułmańską, indyjską, konfucjańską, zachodnią czy też krajami Mezoameryki. 
 
Aby poznać inną kulturę nie wystarczy wskazać kraj na mapie. Kluczem do wielu tajemnic jest język, który z jednej strony ułatwia komunikację z ludźmi danego rejonu świata, a z drugiej daje pełniejszy wgląd w szerszy kontekst kulturowy.

W Katedrze Porównawczych Studia Cywilizacji proponujemy lektoraty języków orientalnych, które realizujemy w wymiarze 450 godzin nauki języka w ciągu trzech lat - na studiach porównawcze studia cywilizacji (I stopień) oferujemy możliwość nauki języka arabskiegohindi lub japońskiego, kierunek studia nad buddyzmem (I stopień) daje szansę uczestnictwa w lektoracie języka chińskiego (nowość od roku akademickiego 2019/20!), tybetańskiego lub sanskrytu.


Jeżeli chcesz:
• sprawnie poruszać się w wielokulturowym świecie
pracować w międzynarodowym środowisku
• nauczyć się języka chińskiego, japońskiego, tybetańskiego, arabskiego, sanskrytu lub hindi (450 godzin lektoratu!)
• lepiej rozumieć własną kulturę
• poznawać inne tradycje
• korzystać z bogatej oferty wymian międzyuczelnianych (m. in. z Japonią, Tajlandią czy Chinami)
podróżować po świecie
rozwijać swoje naukowe zainteresowania
poznać ludzi z podobnymi pasjami
... studiuj w Katedrze Porównawczych Studiów Cywilizacji UJ!