Dlaczego my?

Wiemy, czego uczyć – w globalizującym się świecie postaw na kompetencje międzykulturowe i języki orientalne!

Wiemy, jak uczyć – wyjątkowa kadra o wysokich kompetencjach i serdecznym uśmiechu!

Wiemy, że lubisz różnorodność – bogata oferta kursów fakultatywnych!

Wiemy, czego oczekujesz – indywidualne programy nauczania!

Wiemy, jak zainteresować – studenckie koła naukowe i czasopisma!

Wiemy, jak rozwijać pasje – wymiana studencka z krajami europejskimi i pozaeuropejskimi!

Wiemy, jak pomóc – najlepsi pracownicy sekretariatu!

Wiemy, co sprzyja studiowaniu – Wawel i bar mleczny w zasięgu wzroku!

Joanna Malita

Otwarcie horyzontów na niebotyczną skalę

Porównawcze studia cywilizacji były i są dla mnie szansą na przyjrzenie się światu w całym jego fascynującym ogromie: od zalążków cywilizacji Zachodu aż po współczesne aspekty kultur Dalekiego Wschodu. Studiowanie innych cywilizacji to nie tylko metaforyczna podróż do nowego świata, ale także spojrzenie z innej perspektywy na własną kulturę. Ja balansowałam naukowo właśnie między Europą a Japonią, włączając w to naukę języka japońskiego.

Drugie imię KPSC to różnorodność. Niewiele jest miejsc, gdzie można spotkać tak niezwykłych ludzi – zarówno wykładowców, jak i studentów – z których każdy reprezentuje sobą coś interesującego. I to dzięki KPSC przekonałam się, że można podchodzić naukowo do niekiedy mocno nietypowych aspektów rozmaitych kultur (łącznie z wnikliwą analizą dzieł popkultury, śpiewaniem nigunów czy studiowaniem tradycyjnego tańca bharatanatjam). To naukowe podejście uskuteczniam od tego roku akademickiego jako doktorantka kulturoznawstwa.

Oprócz studiów doktoranckich w KPSC prowadzę audycje w studenckiej rozgłośni Radiofonia na 100,5 fm, która działa we współpracy z Grupą RMF. Kulturoznawczo-czytelnicze pasje realizuję na blogu (www.coczytamalita.wordpress.com), gdzie piszę o książkach z całego świata – z dużą ilością wtrętów japońskich, rzecz jasna.

PS. I nikt nie miał nic naprzeciw pracy magisterskiej o smokach. Serio. 

Data opublikowania: 02.04.2014
Osoba publikująca: Małgorzata Kniaź