Dlaczego my?

Wiemy, czego uczyć – w globalizującym się świecie postaw na kompetencje międzykulturowe i języki orientalne!

Wiemy, jak uczyć – wyjątkowa kadra o wysokich kompetencjach i serdecznym uśmiechu!

Wiemy, że lubisz różnorodność – bogata oferta kursów fakultatywnych!

Wiemy, czego oczekujesz – indywidualne programy nauczania!

Wiemy, jak zainteresować – studenckie koła naukowe i czasopisma!

Wiemy, jak rozwijać pasje – wymiana studencka z krajami europejskimi i pozaeuropejskimi!

Wiemy, jak pomóc – najlepsi pracownicy sekretariatu!

Wiemy, co sprzyja studiowaniu – Wawel i bar mleczny w zasięgu wzroku!

Klaudia Adamowicz

Od liceum szczególnie mocno interesowałam się Japonią, jednak ciekawość innych kultur, nie pozwalała mi zdecydować się na japonistykę i tym samym ograniczyć się do jednego kręgu. Na PSC otrzymałam zaś niespotykaną możliwość sięgania do najróżniejszych zakątków świata i korzystałam z owego przywileju tak dalece, jak tylko czasowo byłam w stanie – wybierałam niezwykle różnorodne kursy, dotyczące odmiennych od siebie tematów (możliwość samodzielnego wyboru przedmiotów to wielka zaleta PSC!), dzięki czemu mogłam nie tylko pogłębić swoje zainteresowania, lecz równocześnie niezwykle je poszerzyć. PSC dało mi przede wszystkim szeroki ogląd na świat, jak i wykształciło we mnie naukową wnikliwość oraz dużą otwartość myślenia.

Oprócz tego warto zaznaczyć, że nosząc na co dzień ubrania w stylu Lolita Fashion nigdy nie spotkałam się z jakimkolwiek zarzutem czy też niechęcią. Na PSC cenni się i szanuje wszelką inność; pozwala się jej kwitnąć. Co więcej, mogłam rozwijać moje zainteresowanie japońską modą i muzyką alternatywną również na gruncie badawczym, pisząc prace dyplomowe na tematy właśnie z tej dziedziny. Nie sposób się dziwić, że rok po ukończeniu PSC zdecydowałam się tu powrócić, tym razem jako doktorantka.

Podjęcie mojego drugiego kierunku również po części zawdzięczam PSC, gdyż to właśnie dzięki kursowi na temat tańca, w którym miałam okazję uczestniczyć, zakochałam się w balecie, a na dalszym etapie w operze. W efekcie obecnie jestem już na ostatnim roku kierunku Zarządzanie Kulturą, pisząc pracę magisterską o Operze Krakowskiej. Nawiasem mówiąc, na zajęcia z baletu również od niedawna uczęszczam.

W przyszłości planuję kontynuować pracę badawczą, pracując równocześnie w sektorze kultury.

Data opublikowania: 31.03.2014
Osoba publikująca: Małgorzata Kniaź