Dlaczego my?

Wiemy, czego uczyć – w globalizującym się świecie postaw na kompetencje międzykulturowe i języki orientalne!

Wiemy, jak uczyć – wyjątkowa kadra o wysokich kompetencjach i serdecznym uśmiechu!

Wiemy, że lubisz różnorodność – bogata oferta kursów fakultatywnych!

Wiemy, czego oczekujesz – indywidualne programy nauczania!

Wiemy, jak zainteresować – studenckie koła naukowe i czasopisma!

Wiemy, jak rozwijać pasje – wymiana studencka z krajami europejskimi i pozaeuropejskimi!

Wiemy, jak pomóc – najlepsi pracownicy sekretariatu!

Wiemy, co sprzyja studiowaniu – Wawel i bar mleczny w zasięgu wzroku!

Klaudyna Hebda

Jestem absolwentką kulturoznawstwa oraz socjologii na UJ, podyplomowo ukończyłam studia zielarskie na Uniwersytecie Rolniczym. Obecnie zajmuję się fotografią i publicystyką kulinarną, prowadzę bloga dotyczącego kulinariów i naturalnego stylu życia (ziolowyzakatek.com.pl), kończę pracę nad swoją pierwszą książką poświęconą kosmetykom naturalnym.

Najlepsze studia humanistyczne dla osób ciekawych świata!

Porównawcze Studia Cywilizacji były pierwszymi i jedynymi studiami, na które zaaplikowałam w Krakowie. Kiedy tylko przeczytałam program wiedziałam, że albo te, albo żadne! (No dobrze, może polonistyka w Tarnowie).

Z perspektywy czasu wiem, że teraz podjęłabym taką samą decyzję. Studia przede wszystkim uczą myśleć, rozumieć świat wokół oraz uczą niezależności. Wydają się to być rzeczy trywialne, które nie przedkładają się na złotówki, ale są rzeczy bezcenne: takie jak krytycyzm i otwarty umysł, a za inne zapłacisz kartą Master Card. Zresztą, zawsze powtarzam, że obecnie studia humanistyczne nie gwarantują pracy, jednak dobrze, żeby gwarantowały nam coś, co zostaje na całe życie: otwarte myślenie. Porównawcze Studia Cywilizacji dają dużo elastyczności, dlatego warto ten czas wykorzystać jak najlepiej, udzielając się w kołach i organizacjach (warto ćwiczyć umiejętności prezentacji, i dyskusji, przydają się w życiu bardzo często!), może poświęcić się nauce języków albo spróbować z jakimiś innymi studiami? Osobiście żałuję tylko, że podczas studiów nie wybrałam się na stypendium zagraniczne.

Podczas studiów byłam bardzo aktywna, udzielałam się w kole naukowym, organizacjach studenckich etc. Na trzecim roku studiów założyłam również bloga kulinarnego, który obecnie jest w centrum moich profesjonalnych zainteresowań: pracuję jako fotograf kulinarny, publicystka etc. Jestem cierpliwa i myślę, że jeszcze wszystko jeszcze przede mną.

Z pewnością wybrałabym PSC jeszcze raz, moim zdaniem najlepsze studia humanistyczne dla osób ciekawych świata!

Data opublikowania: 26.03.2014
Osoba publikująca: Małgorzata Kniaź