Ocena Zajęć Dydaktycznych (semestr zimowy 2019/20) - od 7.01. do 28.01.2020

Drodzy Studenci,

Rozpoczęliśmy na naszym Wydziale procedurę oceny zajęć w systemie ANTEK. Sprawy techniczne są wyjaśnione w zamieszczonym piśmie, jakie skierował do nas Dziekan Wydziału Filozoficznego ds. dydaktyki, Prof. Leszek Sosnowski. Ja do Was Wszystkich zwracam się z wielką prośbą o poważne podejście do tej akcji i wypełnianie ankiet. Ankiety są naprawdę anonimowe. Są dla nas źródłem niezwykle istotnych informacji, pozwalają nam dostosowywać program do Waszych oczekiwań, rozszerzać pulę tych zajęć, które uważacie za najcenniejsze i najbardziej interesujące, a zmieniać te, wobec których jest najwięcej głosów krytycznych. Robimy to od lat i chcemy to robić nadal – oczywiście dostosowując się do wszelkich wymogów formalnych – ale musimy mieć od Was niezbędne dane. Jeżeli uważacie, że forma prowadzenia  jakichś zajęć wymaga korekty, to też na to reagujemy, ale musimy mieć odpowiednią ilość wypełnionych ankiet, w których to postulujecie. Reprezentatywna ilość wypełnionych ankiet jest również niezwykle ważna dla Prowadzących, tylko wtedy opinia Studentów jest brana pod uwagę przy ocenie Pracownika. W takiej sytuacji wybitni dydaktycy mogą nawet zostać nagrodzeni – właściwie tylko i wyłącznie dzięki Wam. Zbliża się sesja, my będziemy Was oceniać, to wystawcie oceny również nam.

Zachęcając Wszystkich do współpracy,

Serdecznie pozdrawiam,

Marta Kudelska

* * *

Ocena zajęć na Wydziale Filozoficznym odbywa się poprzez Wydziałowy system ANTEK. Ocena zajęć potrwa od 7.01. do 28.01.2020Aby dokonać oceny wystarczy zalogować się do systemu na stronie ankiety.iphils.uj.edu.pl, używając adresu i hasła w domenie uj. Twórcy systemu zadbali o zapewnienie studentom pełnej anonimowości oraz poufności danych.

​Prowadzący powinni zapewnić Państwu czas na wypełnienie ankiety do danego kursu podczas jednych z ostatnich zajęć, jednak ankiety są dostępne przez cały czas i można też wypełniać je w domu w dowolnym, wygodnym dla Państwa momencie.

Zachęcamy do obejrzenia filmiku instruktażowego dotyczącego ANTKA, który dostępny jest tutaj (filmik przygotowała p. Marlena Bryszak).

​Problemy techniczne związane z działaniem systemu można zgłaszać na adres antek.online.uj@gmail.com lub bezpośrednio do Pełnomocnika ds. ewaluacji jakości kształcenia w KPSC (dr Agnieszka Staszczyk).

Zachęcamy do aktywnego udziału w ocenie zajęć - Państwa opinie są dla nas ważne i pomagają nam się rozwijać.


* * *

Na zakończenie akcji Wydziałowy Zespół Doskonalenia Jakości Kształcenia przygotował dla Państwa konkurs z nagrodami. Aby wziąć w nim udział należy spełnić dwa warunki:

1.      wypełnić min. 75% swoich ankiet w systemie (https://ankiety.iphils.uj.edu.pl/main)

2.      odwiedzić fanpage Samorządu Studentów WFz i pod postem konkursowym udzielić odpowiedzi na zadane pytanie (https://bit.ly/2TQUUd2)

15 osób, które będą najbliżej prawidłowej odpowiedzi otrzyma od nas nagrody z logo UJ (bluza, koszulki, kubki termiczne, skarpety, kubki z logo „I love UJ”. Zwycięzcy będą musieli wyrazić zgodę na przetwarzanie danych osobowych, w celu zweryfikowania ilości wypełnionych ankiet. Nie będziemy mieć dostępu do treści ankiet, a jedynie do informacji, które z ankiet zostały uzupełnione.

Konkurs trwa do 31.01.2020. Szczegółowy regulamin konkursu dostępny jest tutaj.
 

z poważaniem

prof. dr hab. Leszek Sosnowski Prodziekan ds. Dydaktyki Wydziału Filozoficznego UJ

dr hab. Dorota Czyżowska, prof. UJ Pełnomocnik Dziekana Wydziału Filozoficznego UJ ds. doskonalenia jakości kształcenia
dr hab. Dorota Pauluk, prof. UJ  (IP)
dr Krystian Barzykowski (IPs)
dr Grzegorz Bryda (IS)
dr Aneta Czernatowicz-Kukuczka (IR)
dr Agnieszka Staszczyk (KPSC)
dr Marek Suwara (IF)

Data opublikowania: 09.01.2020
Osoba publikująca: Krystyna Mierzwa